Viac ako 20 rokov na trhu

Firma Sklokonzult spol s.r.o, bola zapísaná do obchodného registra v roku 1991. Za viac, ako 20 rokov na trhu, sa spoločnosť zaoberala viacerými činnosťami. Hlavným biznisom od roku 1996 bola výroba a obchod z oknami, a to hlavne plastovými a hliníkovým- ktoré firma samotná vyrábala, ale aj drevenými, ktoré nakupovala pre svojich klientov od subdodávateľov.

Množstvo spokojných zákazníkov

Firma za obdobie od roku 1996 namontovala stovky okien, množstvo hliníkových fasád, desiatky vchodových a posuvných dverí. Medzi najväčšie realizácie patria:

Nemocnica Zlaté Moravce - výmena okien a dodávka posuvných dverí na fotobunku na starej historickej budove.

ING Bratislava, Rožňavská ulica - hliníková fasáda a okná na budove,

Istroreal Bratislava - hliníková fasáda na Štefánikovej ulici.

Hotel Slovakia Žilina - hliníková fasáda na prístavbe.

NC Optima Košice - hliníkové steny pri eskalátoroch

Obytný dom v Prahe, Strahov - drevené okná

Nová história

V roku 2012 začala firma Sklokonzult hľadať dodavateľa hliníkových profilov, ktoré by boli konkurencie schopné, a umožnili by širšie používanie hliníkových výrobkov na slovenskom trhu, nakoľko klasické európske značky sa realizovali za pomerne vysoké ceny. Podarilo sa nám dohodnúť spoluprácu s gréckou firmou EXALCO S.A Larissa, cez jej veľkosklad v Sofii, kde je k dispozícii celý sortiment profilov a špičková práškovňa. V nadväznosti na túto dohodu, nám poskytlo EXALCO Sofia možnosť výroby hotových výrobkov.

S firmou EXALCO sme realizovali rad zaujímavých projektov, najvýznamnejší v závode Volkswagen Bratislava a.s., kde sme dodali v subdodávke hliníkové interiérové steny, dvere, Požiarne okná a dvere, a okná na rekonštrukciu výrobných hál koncom roka 2013. Taktiež sme realizovali dodávku klasických hliníkových okien, ale aj novinky radu - SUPERTERMO, so zvýšenými tepelnoizolačnými vlastnosťami.

Systém EXALCO je veľmi komplexný, ponúka množstvo profilov na výrobu okien, dverí, presklených fasád, posuvných dverí najmodernejších konštrukcií, ale aj tieniace prvky, okenice pevné aj posuvné, rôzne druhy zábradlí, ale aj samostatné hliníkové profily. Veľkou devízou EXALCA je povrchová úprava profilov. V štandarde ponúka všetky farebné odtiene podľa vzorkovnice RAL. Pokiaľ sú profily spájané PET mostíkom, môže byť povrchová úprava dvojfarebná. V ponuke sú aj drevodekory - svetlý dub, tmavý dub, čerešňa, borovica, orech. Pri väčších objednávkach je možné dodať svoj vlastný farebný dekor. Aj drevodekory je možné kombinovať s inou farebnou úpravou.

Už po krátkej, ale mimoriadne úspešnej spolupráci s firmou EXALCO SA., sme ako spoločnosť Sklokonzult s.r.o dostali štatút "exkluzívny predajca" systémov EXALCO SA.